środa, 17 kwietnia 2013

Opis Janosika.

No więc muszę wszystko przepisać...
Przedstawienie:
Janosik był rabusiem i góralem. Okradał bogatych i dawał biednym. Harnaś żył w górach - Tatrach.
Charakter I:
 Janosik był zbójem, który okradał bogatych ludzi z myślą o biednych, to świadczyło o jego dobrym sercu. Był inteligentny, ponieważ mógł przechytrzyć wielu ludzi, dzięki darom od boginek. Harnasiem został przez swoją odwagę i waleczność. Janosik był nieustraszony, ponieważ wiedział, że pas id boginki zapewniał mu zwycięstwo.
Charakter II:
Janosik był postacią przebiegłą, ponieważ przebrał się za zbójnika i zabrał swojemu ojcu pieniądze. Był hojny i dobry, gdyż legenda mówi, że zabierał bogatym i dawał biednym. Był odważny, bo nie bał się złych zbójników.
Wygląd I:
Mundur miał jak harnaś. Posiadał trzymilową ciupagę, kuloodporną koszulę i pas niezwyciężonych.
Wygląd II:
Janosik był wysoki, dobrze zbudowany i bardzo umięśniony. Nosił białą koszulę, kapelusz z chaty z ozdobnymi muszelkami.
 Podsumowanie I:
Według nas Janosik był rabusiem, który okradał bogatych i dawał biednym. Janosik był postacią, który sprawiał ciepłe i miłe wrażenie oraz bardzo się nam spodobał, ponieważ był dobroduszny.
Podsumowanie II:
Postać Janosika bardzo nam się spodobała, ponieważ rabował bogatych, a dawał biednym. Miał dobry charakter i pomagał ludziom. Ogólnie był postacią pozytywną.

Mogłam coś pomylić np. podsumowanie z przedstawieniem itp. w niektórych pracach nie mogłam dojść o co chodzi i pozwoliłam sobie na małą korektę ;)


1 komentarz:

  1. Małgosiu dziękuję, wykonałaś mozolną pracę, niestety nie wszyscy dokonali korekty swoich prac na lekcji, dlatego pojawiły się tu błędy. Także Tobie Małgosiu trafił się błąd. Czy wiesz jaki? Bardzo proszę, gdy będziecie przepisywać, poprawcie pracę stylistycznie, zastosujcie synonimy, by uniknąć powtórzeń i przede wszystkim pomyślcie o kolejności elementów opisu. Czy zostały tu zamieszczone we właściwej kolejności?

    OdpowiedzUsuń